Antalya Asbest Raporu 2020-10-30T12:17:51+00:00

Farkında olmadığımız ölümcül tehlike : ASBEST.

Ülkemizde 26 Aralık2003 ‘te yayınlanan 25328 sayılı yönetmelik ile asbestin çıkarılması, üretimi, işlenmesi, satılması, kullanımı ve ithalatı yasaklanmıştır.

İşveren; sökme, yıkma, tamirat, tadilat, bakım ve bertaraf işlemlerine başvurmadan evvel, asbest içermesi muhtemel malzemelerin yerlerini tespit etmek maksadıyla, işletme, bina ve eklentileri, gemi vb yapı ve proseslerde yetkili asbest tespit ve söküm uzmanı ve laboratuvarlar aracılığıyla araştırma yaptırarak önlem almakla yükümlüdür.

Çalışanların asbestle ilgili sökme, yıkma, tadilat-tamirat, bakım-onarım, uzaklaştırma işlemlerinde asbest tozlarına maruziyetin önlenebilmesi ve bu maruziyetin sebep olduğu sağlık sorunlarından korunabilmesi amacıyla, özel önlemlerin belirlenmesi gerekir. Asbest ile ilgili
sökme, yıkma, tadilat-tamirat, bakım-onarım, uzaklaştırma işlemleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ; Asbest Söküm Uzmanı nezaretinde eğitim almış Asbest Söküm çalışanları ile yapılır.

Yıkım , söküm işlemlerine başlamadan önce Antalya ‘da Asbest Raporu almak için firmamızla iletişime geçiniz. GSM: 05334780772 Antalya’da Asbestin yasalara uygun şekilde uzman nezaretinde ve yeterli eğitimi tamamlamış Asbest söküm çalışanları ile bertarafı için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirimiş Asbest Söküm Uzmanı İbrahim CANSEVER ile iletişime geçiniz.
Tel: 0533 478 0772 Antalya Asbest Raporu Hizmetleri bilgi için tıklayınız. https://www.canseverkurumsal.com.tr/antalya-asbest-raporu/