Adres     : Altındağ Mah. 100. Yıl Bulvarı Ceren Apt. No:35 / 2
Muratpaşa / ANTALYA
Telefon  : +90 242 229 41 45   
Az Tehlikeli Sınıflarda iş güvenliği ve nace kodları listesi

İş sağlığı ve güvenliği kanunları  ile iş yerleri hangi zorunluluklara tabi tutuldu, hangi sınıfta bulunan iş yerleri iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden hizmet almak zorunda, işyerinizin hangi tehlike sınıfında olduğu ve hizmet almanız gerekip gerekmediği ile ilgili aklınıza takılan soruları  bu yazımızda bulabileceksiniz.

Bilindiği gibi yeni kanunlar ile işçi sağlığı ve güvenliği koruma altına alınmıştır ve bu kanunlar  iş yerlerine bir takım yaptırımlar getirmiştir. 

01.01.2013 tarihinde 50 ve üstü çalışanı olan iş yerlerinde herhangi bir  tehlike sınıfı ayrımı gözetmeksizin  iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi bulundurma mecburiyeti getirildi,

01.01.2014 tarihinde 50’den az çalışanı bulunan, tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırma yada ortak sağlık güvenlik birimlerinden hizmet alma  zorunluluğu getirildi,

Ve son olarakta 01.07.2016 tarihi ise az tehlikeli iş yerleri için  yeni bir dönemdir.

Çalışan sayısı 50’den az olan  ve az tehlikeli sınıfta bulunan  iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi  çalıştırma  zorunluluğu veya ortak sağlık güvenlik birimlerinden hizmet alma zorunluluğu  01.07.2016 'dan itibaren geçerlidir. 

Az Tehlikeli Sınıfta Bulunan İş Yerlerinin dikkatine!...

İş verenler dikkat, 01.07.2016  tarihinden itibaren başlamak üzere, artık 50’den az çalışanı bulunan işyerleri az tehlikeli sınıfta olsa dahi  iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurmak veya ortak sağlık güvenlik birimlerinden hizmet almak  zorunda . Bu yeni iş güvenliği yasasını  dikkate almayan, çalışması  gereken uzmanı çalıştırmayan yada ortak sağlık güvenlik birimlerinden hizmet almayan   iş verenler için ise yaptırımlar uygulanacak. Firmamız Antalya, Denizli bölgesinde ve komşu illerinde az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta bulunan işyerilerine iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği hizmeti vermektedir. 

Firmanızın hangi tehlike sınıfında olduğunu bakanlığın yayınlamış olduğu NACE kodları tehlike sınıfı listesinden bulabilirsiniz. SGK sicil numaranızın 2.3.4.5.6. rakamların oluşturduğu kod nace kodunuzdur. Örnek verecek olursak 2 740101...  ile başlıyorsa NACE kodunuz 74.01.01 'dir. Listede NACE kodunuzu bulup kodun karşısında yazan tehlike sınıfını bulabilirsiniz.  Aşağıdaki linki tıklayarak 2017 güncel NACE KODLARI listesine ulaşabilirsiniz.  

www.issev.com.tr/resim/userfiles/files/www_issev_com.tr_2017_NACE_KODLARI_TEHLiKE_SINIFLARI_AZ_TEHLiKELi_TEHLiKELi_cOK_TEHLiKELi_SINIFLAR_.xls

Yada www.issev.com.tr ' den  Formlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Antalya ' da ve Denizli' de  az tehlikeli sınıfta bulunan firmalara  iş güvenliği hizmeti vermekteyiz .

Antalya' da en uygun fiyatlı iş güvenliği firması arıyorsanız firmamızı arayınız. 

Antalya ve Denizli illeri ve çevre illerinde İş SEV ortak sağlık güvenlik birimi olarak iş güvenliği ve işyeri hekimliği hizmeti vermekteyiz.

Antalya ve Denizli 'de hizmet veren bakanlık onaylı ortak sağlık güvenlik birimleri listesinde hem Antalya hemde Denizli bölgesinde hizmet veren iş güvenliği firmaları arasında İş SEV OSGB ' yi görebilirsiniz. 

 

Copyright © 2011 - 2017   İş Sev OSGB Antalya iş güvenliği sağlık raporu işyeri hekimliği Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
http://www.issev.com.tr
Web Yazılım & Tasarım Kare Teknoloji